Суспільство
сторінка 331528 травня 2015
Міністр соціальної політики України Павло Розенко заявив, що з 1 червня уряд припиняє призначення спеціальних пенсій державним службовцям.
Конституційний суд України виключив порушення Правил дорожнього руху з переліку адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх вчинення.
«Слово і Діло» презентувало результати власного моніторингу 6 місяців роботи Верховної Ради VIII скликання, відповідно до яких найбезвідповідальнішою політичною силою парламенту стала пропрезидентська партія.
Мер Києва зазначив, що очищення водопровідної води хлором – метод із минулого століття, і невдовзі кияни матимуть з-під крану воду, що відповідатиме західним вимогам.
27 травня 2015
Зменшення депозитних портфелів у валюті відбулося в усіх крупних банках, гривневі портфелі в першій групі банків наростили лише три банки, у другій – два.
Ухилятися від мобілізації чи ні – питання не тільки моральне, а й кримінальне. Адже за рішення придбати «липову» довідку про стан здоров'я можна запросто загриміти за ґрати.
Протягом останнього тижня найбільше «перепало» міському голові Києва Віталію Кличку, який на ряду з рештою 7 мерами, що були обрані 25 травня 2014 року, святкував рік на посту.
Петро Порошенко разом із собою привів до влади не лише цілу низку власних бізнес-партнерів, але й чимало земляків з Вінницької області, яка й дала йому дорогу у велику політику.
Сьогодні на засіданні уряду глава МОЗ Олександр Квіташвілі представив законопроекти щодо реформування системи охорони здоров'я.
Масове винищення диких тварин, що десятки років практикується в Україні, нарешті сподвигло народних обранців до серйозного перегляду природоохоронного законодавства. «Слово і Діло» спробувало визначити, які його шанси стати відправною точкою для відродження української фауни.
«Слову і Ділу» стало відомо про ініціативу столичної влади створити орган управління рекреаційними зонами Києва, що по суті дублює функції «Київзеленбуду».
Народні депутати готові роздавати обіцянки завжди і в будь-якій сфері. От тільки, якщо аналізувати потім діяльність політиків, то виявиться, що виконувати свої обіцянки нардепи не поспішають
На складах Міністерства оборони вже перебуваює необхідна кількість комплектів зимової форми для українських військових, стверджує радник міністра оборони.
26 травня 2015
За рік на посаді міського голови Києва Віталій Кличко виконав лише третину своїх обіцянок. В цілому ж, мер української столиці займає четверту позицію за показниками відповідальності всіх мерів українських міст.
Міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що Київ має бути зеленим і комфортним, містом парків і скверів, а не містом МАФів.
Міністр соціальної політики Павло Розенко переконаний, що право безкоштовного проїзду у транспорті для пільгових категорій населення має бути збережено, але діяти така система повинна за іншим принципом.
В районі Станиці Луганської бойовики обстріляли військовий автомобіль медиків, один військовослужбовець загинув, ще один – тяжко поранений.
В Міністерстві освіти України спростували інформацію про те, що Генпрокуратура нібито не отримувала від відомства інформації про діяльність колишнього міністра освіти Дмитра Табачника.
25 травня 2015
МОЗ вчергове провалює закупівлі ліків і вакцин, заявляють пацієнтські організації України і вимагають негайно передати тендерну функцію від Міністерства до міжнародних організацій.
Єгор Соболєв та Семен Семенченко звернуться до керівництва Ради національної безпеки і оборони з пропозицією скасувати чинну систему перепусток у зоні проведення АТО.
Ляшко вважає, що голосування на минулорічних президентських виборах за кандидатуру Петра Порошенка у першому турі понад 50% громадян було помилкою.
Згідно з результатами соціального опитування, проведеного Міжнародним республіканським інститутом (IRI), мовне питання не впливає на ставлення українців до вступу в ЄС чи НАТО.
Найактуальнішими питаннями, які хочуть поставити Президенту Петру Порошенку звичайні українці, стали питання фінансового плану – зростання долара, питання валютних кредитів, відшкодування вкладів збанкрутілих банків.
24 травня 2015
Місцеві вибори можуть стати проміжними, а нові повноваження місцева влада отримає тільки після наступних виборів, але рішення з приводу урізання каденції ще не прийнято
Станом на 22 травня кількість людей, що залишили свої домівки на окупованій території Донбасу та в Криму, становить уже 1 млн 299 тис. 770 осіб
22 травня 2015
Вже до осені цього року Україна отримає абсолютно нову адміністративну модель. Втім, навіть якщо Кабмін і спікер парламенту Володимир Гройсман, що курирує це питання, не вкладуться в терміни, у найближчому майбутньому ми все одно попрощаємося зі старим територіальним устроєм так само, як це відбулося в Польщі.
Колишні представники «Партії регіонів» готуються до реваншу усіма можливими методами. Щоправда, як правило, йдеться не про захист своєї ідеології чи вірність колишнім партійним принципам, а про банальний бізнесовий інтерес.
Протягом минулого тижня Президент України Петро Порошенко одну обіцянку виконав, а взамін – дав одну нову. Остання була приурочена до річниці депортації кримських татар 18 травня і стосувалася боротьби за права кримськотатарського народу.
«Слово і Діло» окреслило основні досягення та провали прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, а також вирішило нагадати голові уряду, чого насправді чекає від нього народ.
Українські чиновники свідомо пішли на втрату мільярдних доходів на користь китайців. Багатомільярдний контракт України з Китаєм на поставку зерна був змінений у березні цього року під керівництвом народного депутата Івана Мірошниченка з фракції «Самопомочі»